Amerika En Çok Göç Alan Eyaletleri

Yapılan son araştırmalara göre Amerika’nın göç almayan hiçbir eyaleti bulunmuyor. Bu yazımızda ise sizlere Amerika’da en çok göç alan beş eyaletinden bahsedeceğiz.

Miami-Fort Lauderdale-Pompano Beach, FL Metro Bölgesi

Amerika Miami Eyaleti

Göçmen Sayısı: 1.995.000

Nüfusun yüzdesi: % 37.00 Miami, genel olarak latinlerin akınına uğramış durumda. Miami, bu listedeki ilk sırada bulunuyor ve nüfusunun büyük çoğunluğunu da Kübalılar oluşturuyor. Nüfusun yaklaşık % 60‘ı resmi dil olarak İspanyolca kullanıyor.

New York-Kuzey New Jersey-Long Island, NY-NJ

Amerika New York Eyaleti

Göç Eden Nüfus: 5,320,000

Nüfusun Yüzdesi:% 28.00 New York eyaleti, dünyanın dört bir yanındaki göçmenler için en ünlü şehirdir. Kültürel çeşitliliği ve hoşgörülü nüfusu ile bilinir. Hiçbir zaman uyuyamayan şehirde neredeyse her şeyi bulabilirsiniz. Aynı zaman da New York, Türklerin en çok tercih ettikleri bölge olarak da biliniyor. Bunun başlıca sebepleri ise, doğru ekonomi yönetimi ve yabancı yatırımcılara sağlanan avantajlar diyebiliriz.

New York’un Türk göçmenleri kendisine çekmesinin tek sebebi de bu değil. New York City aynı zamanda bir çok avantajı da bünyesinde barındırdığı için yabancı yatırımcılara olduğu kadar gelen göçmenlere de uygun iş imkanları, sağlıkta çeşitlilik ve yüksek hayat standartları sunuyor.

Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, CA Metro Area

Amerika Los Angeles Eyaleti

Göçmen Sayısı: 4.400.068

Nüfusun Yüzdesi: % 34.30 Los Angeles eyaleti , Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en bilinen ve klasik göç şehirlerinden biridir. Türklerin de New York’tan sonra en çok tercih ettikleri yer olarak biliniyor.

San Francisco-Oakland-Fremont, CA Metro Bölgesi

Amerika San Francisco Eyaleti

Göç Eden Nüfus: 1.300.000
Nüfusun Yüzdesi: % 30.00 San Francisco eyaleti, çok katı göçmen kurallarına sahip olsa da en bilinen özelliklerinden birisi göçmen sayısında görülen artış. Önümüzdeki birkaç yıl içinde bu şehirde göçmen sayısının 2 Milyona ulaşabileceği tahmin ediliyor.

Chicago-Naperville-Joliet, IL-IN-WI

Amerika Chicago Eyaleti

Göç Eden Nüfus: 1.700.949
Nüfusun Yüzdesi: % 17.70 Chicago Eyaleti 1880’lerde ilk göçü alan şehir olarak büyümeye başladı. Göçmenlerin çoğu Almanya ve Doğu Avrupa ülkelerindendi. Bugün, şehir aslında Meksika, Karayipler, Latin Amerika ve Asya’dan insanlara ev sahipliği yapıyor.

Amerika’da yatırım yapmak isteyen kişi ve kurumların bu analizleri uzman kadromuz ile yapabilir ve hangi eyaletlerde daha kazançlı olabileceklerini görebilirler.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

Danışmanlık Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak ve Sorularınız İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçin. 

    Ad-Soyad*

    Epostanız *

    Konu *

    Mesajınız

    WhatsApp chat