Amerikada Şirket Kurmak

Amerikada şirket kurmak

Amerikada şirket kurmak, birçok girişimci ve iş insanının hayallerinden. Bunun nedeni dünyanın en büyük ekonomisine sahip olması ve Amerikan dolarının uluslararası piyasadaki para alışverişindeki geçerli para birimi olması Amerikada şirket kurmak isteyenleri gözde ülkelerden biri yapmakta.

Amerikada şirket kurmak sebeplerinden bazıları liberalizm, ekonomik özgürlük, işinizi ve işletmenizi büyütmek, yabancı pazarlara açılmak veya ilk kez iş hayatına atılmak gibi sayılabilir.

Amerikada şirket kurmak, Amerikada iş ve ticaret ve yatırım yapmak için olmazsa olmaz gerekliliktir.

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olmasanız da Amerikada şirket kurmak için Nova Danışmanlık ile doğru yerdesiniz.

Dediğimiz gibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları, gerekli prosedürleri tamamlamak şartı ile Amerika’ya gitmeden Amerika şirket kurabiliyoruz.

Amerikada yeni fikirlerin desteklenmesi ve girişimcilere birçok teşvik sağlanmasının, insanları bir iş için gerekli tüm avantajları içinde barındırıyor. Tüm bunların sonucunda her yıl Birleşik devletlerde binlerce yeni şirket kurulmaktadır.

Bir Nova Group Holding iştiraki olan Nova Danışmanlık, Amerikada şirket kurmak ve kuruluş süreçlerinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak A’ dan Z’ ye ve uçtan uca anahtar teslim çözümler sunar.

Profesyonel ve deneyimli ekibimiz ile Amerika’da tüm ihtiyaçlarınıza tek merkezden çözmenizi sağlar.

Amerikada Şirket Kurmak için şirket unvanı ve şirketin kurulacağı eyalet, Registered Agent (Şirket Yetkilisi), Şirketin Tescil Edilmesi, Kuruluş Dokümanları ve İlk Kuruluş Toplantısı belirlenmelidir.

Amerikada Şirket Türleri

Amerikada Şirket Türleri içinden Amerika’da yaşamayanların veya vatandaşı olmayanların açacağı 2 şirket türü bulunmakta:

Amerikada şirket türleri, Sınırlı sorumlu kuruluş – Limited Liability Company (LLC)

Ticari şirket – Corporation (C-Corp)

Sınırlı sorumlu kuruluş anlamına gelen LLC (Limited Liability Company), yabancılar tarafından oldukça ilgi gören bir şirket türüdür. Amerikada e-ticaret şirketi kurmak LLC türünde bir şirket sizin için uygun olacaktır.

Biz de Anonim şirket olan C Corporation(incorporation, sahiplerinden bağımsız olarak ele alınır. Yani kendi gelirlerine göre kendi vergilerini öderler. Hissedarlar ise kendi vergilerini öderler. Burada vergiler birbirinden ayrılmıştır.

Şirketinizi hangi eyalette kuracağınıza ve şirket isminize karar verdikten sonra “registered agent” denilen aracı kurumlar üzerinden şirketinizin kurulumu uzaktan da gerçekleştirebilirsiniz.

Amerikada şirket türlerinden LLC şirketinizi kurduktan sonra IRS’den (ABD Milli Vergi Bürosu) EIN numaranızı alırız. EIN – Employer Identification Number işveren kimlik numarasıdır. EIN, işletmenizin vergi kimlik numarası gibi çalışır. Bu numara, ABD’de bir banka hesabı açarken de sizden istenmektedir. Amerika’da faaliyet yürüten her işletmenin kendine has bir EIN numarası vardır.

NOVA LAND USA

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

Danışmanlık Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak ve Sorularınız İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçin. 

    Ad-Soyad*

    Epostanız *

    Konu *

    Mesajınız

    WhatsApp chat