EB-5 Invester Program

Başvuru sahibinin yatırım için verdiği tutar, EB 5 başvurusu ret edildiğinde geri ödeniyor mu?

Evet. EB-5 yatırım fonları özel güvenli hesabına ( escrow account ) yatırılmakta ve ABD hükümetinin EB5 göçmenlik vizesi  onay mektubuna kadar hesapta tutulmaktadır. Eğer ABD hükümeti yatırımcının talebini reddederse  yatırımcının fonunu iade etmeyi garanti altına alır.

Yatırımcının ayırdığı fon ancak başvurusunun onaylanması sonrasında güvenli hesaptan yatırım yapılacak hesaba aktarılır.

Çok az karşılaşılmakla beraber EB5 göçmenlik vizesinin ABD Konsolosluğu  veya  Amerika’ya giriş yapmış ancak başvurusu Göçmenlik Dairesi tarafından onaylanmaması halinde, yatırımcının fonu  yasal kesinti ve yönetim masrafları düşülerek iade edilmektedir.

500.000 Dolar haricinde EB 5 başvurusu için ne kadar harcama yapmak gerekmektedir?     

Minimum $500,000  olarak düşünülen yatırım fonu haricinde  EB-5  başvuru sahipleri  yaklaşık  $35,000 bir miktarı, fonlarının yatırım yapacakları Bölgesel Yatırım Merkezine ulaştırılması esnasında oluşan yasal ve yönetimsel masraflar için harcayacaklardır.

Bölgesel merkezlere değil, kişisel yatırım yapacaklar ise Finansal gereklilikleri yerine getirmek için onaylı bir mali müşavir masraflarını karşılamak durumundadırlar.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

Danışmanlık Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak ve Sorularınız İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçin. 

  Ad-Soyad*

  Epostanız *

  Konu *

  Mesajınız

  Tüm Hizmetlerimiz Hakkında Sorularınız ve Talepleriniz İçin .

  WhatsApp chat